Home News 20. Šaransko svjetsko prvenstvo Srbija (jezero Ada Ciganlija) Beograd!

20. Šaransko svjetsko prvenstvo Srbija (jezero Ada Ciganlija) Beograd!

Konačno je završilo još jedno prvenstvo svijeta u ribolovu šarana. Moramo navesti da se dosta reprezentacija nije uspjelo upisati s ulovom na jzeru Ada Ciganlija u Beogradu.

Sudjelovalo je 24.reprezentacije od kojih je ulov ostvarilo 16. što je vrlo slabo obzirom na razinu natjecanja.

Ovo svjetsko prvenstvo svakako ćemo upamtiti po velikom
propust organizatora poradi nekontroliranih aktivnosti vezanih uz jezero. U svakom slučaju jedno od najlošijih svjetskih prvenstava održanih unazad puno godina.

Kako su nam neki tvrdili da je u jezeru ima podosta ribe, na kraju smo saznali da to baš i nije tako, priča jedan od natjecatelja susjednih zemalja. U svakom slučaju natjecanje po organizaciji za zaborav.

Vezano uz plasman reprezentacija, prvo mjesto osvojila je Ukrajina, drugo mjesto Hrvatska, a treći mjesto osvojila je Engleska.

Za Hrvatsku su nastupili:

A sektor (Hruby-Grgac)
B sektor (Medić-Novosel)
C sektor (Fider-Kolbaba)

Rezervna ekipa: (Jakopčević Banaj), dečki su ušli u natjecanje umjesto ekipe (Fider-Kolbaba) ulovili ribu i odradili vrhunski tekmu do kraja.

Čestitka kompletnoj logistici, kapetanu i dokapaetanu.